Registrace | Jazyk
TEST : Ford Fiesta 1.2

Ford Fiesta 1.2

Recenze Předváděcí
Ford Fiesta 1.2

Napsáno : 28.10.2013 v 21:49
Autor : Karel Bříza


Specifikace

Motor: 1,2 Duratec
Výkon: 60 kw
Palivo: benzín
Převodovka: 5-stupňová (manual.)
Maximálka: 114 km/h
Spotřeba: 6,8L (město)
Cena: ~ 234 990 CZK

A je to tady, Fiesta, kterou jsme vám slibovali na našem facebookovém profilu. Ačkoli jsme poslední Ford dostali s motorem EcoBoost, tentokrát jsme měli pouze klasickou jedna-dvojku.

EXTERIÉR


Ford Fiesta

Už když jsme se k autu blížili, zaujal nás jeho mladistvý design a sportovní nádech.  Hned jako první nás zaujala robustní přední maska s obří mřížkou chladiče, která tak trošku připomíná masku z Aston Martina.  Líbily se nám také detaily, jako velká litá kola, dravé sportovní  mřížky chladiče nebo decentní zadní spoiler. Jak přední, tak zadní světla perfektně zapadají do tvarů karoserie a my jsme tak nenašli jedinou vnější vadu na kráse. Přední svítilny halogenové projektorové světlomety
s LED světly denního svícení a zpožděným zhasínáním předních světlometů.  Radost nám udělaly také směrovky umístěné ve zpětných zrcátkách.


Ford Fiesta

INTERIÉR

Po usednutí  za volant nás uchvátili sportovní budíky, které se na nás po nastartování rozzářili. Co se týče přístrojové desky jako takové, nenašli jsme zde žádné složité prvky. Co se týká ovládání rádia, nepotřebovali jsme žádnou příručku, abychom se v ovládání vyznali. Rádio lze ovládat také sadou tlačítek, umístěných na volantu.  Vůz byl vybaven manuální klimatizací, která měla také naprosto bezproblémové ovládání.  Stačilo pouze otočným ovladačem nastavit rychlost ventilátoru, směr proudění vzduchu a poté teplotu a vše bylo hotovo.


Ford Interier

Ovladače byly doplněny také o sadu tlačítek, kterým jste si  mohli ovládat vnitřní cirkulaci vozu, klimatizaci nebo vyhřívání zadního okna. Pokud Vám klimatizace nestačí, můžete si elektricky stáhnout přední okna. Ti co sedí za Vámi, už tolik komfortu mít nebudou, jelikož si budou muset zapracovat na klasických švihadlech. Tam jsme také nalezli zásuvku na 12V, AUX nebo klasické USB. A že se jedná o rodinný vůz, naznačují štítky označující snadnější upevnění autosedaček ISOFIX. O to, že má vůz i sportovní nádech, se postarali sedačky se zlepšeným bočním vedením a „sportovním“ prošíváním.


Ford ISOFIX

V pětidveřové verzi, s plnohodnotnou rezervou, se Vám naskytne velikost kufru 240 litrů. Což je u takto malého vozu dost místa. Nevýhodou je však vysoká nákladní hrana, pokud chcete do kufru vložit těžší předměty.

JÍZDA

Když jsme se vydali na naší cestu, nečekali jsme, že se vůz bude chovat až tak důstojně. Čekali jsme trošku horší vyrovnávání nerovností nebo špatně odhlučněný interiér. Fiesta se v tomto testu ukázala jako plnohodnotný vůz, který vás podrží i na delších trasách. Podvozek Fiesty je sice trošku měkčí, zato perfektně vyrovnává jakékoliv nerovnosti na vozovce. Jízda se tak stává pohodlnou jak na předních sedačkách, tak na těch zadních, kde se bez problémů vlezl také náš reportér s výškou přes 180cm.


Fiesta švihadla

Co se týče hlučnosti, zde nemůžeme vozu nic vytknout, nevrže a kabina je od motoru velmi dobře odhlučněná. Řidič začátečník určitě uvítá funkci ecoMode, která mu na malém displeji mezi budíky ukáže, kdy má zařadit. Tento systém však není úplně dokonalý, vůz totiž nedokáže rozpoznat, jak je vůz zatížen, nebo zda-li nejedete v kopci.  Vůz nás však ve všech směrech jízdy překvapil a v naší redakci jsme si jej zalíbili, škoda jen, že nebyl vybaven motorem EcoBoost a jeho spotřeba v testu tedy dosahovala hodnot až 10 litrů na sto kilometrů, udávaná kombinovaná je však nějakých 5 litrů.

ZÁVĚREM


Fiesta Motor

I přes naší počáteční nejistotu jsme byli vozem příjemně překvapeni, za cenu, za kterou je nabízen dnes, nabízí většinu základních funkcí, které ve vozidle čeká snad každý řidič. Ačkoli se ve voze nenachází velká sedmipalcová obrazovka, na které se Vám promítá navigace, vůz vás ve spoustě situací překvapí svou všestranností  a dravostí. My jsme však byli s vozem s výbavou Trend, která je určena právě pro mladé řidiče, mile spokojeni.

Za zapůjčení vozu k testu děkujeme společnosti Auto Tichý.

Více fotografií naleznete v naší veřejné facebookové galerii.

Klady

- Asistent ecoMode

- Líbivý design (hlavně pro mladé)

- Dobré jízdní vlastnosti

Zápory

- Švihadla na zadních sedadlech

- Nepřítomnost průchodu do kufru ze zadních sedaček (Ford vyhodnotil převážení dlouhých nákladů jako nebezpečné)


Další články
Opel Insignia Cosmo 2.0 CTDi ecoFlex (facelift)
Mercedes-Benz Vito E-CELL
Ford Focus Kombi 1.6 EcoBoost
Komentáře

Sociální sítě
Na našem Facebookovém profilu naleznete celou galerii obrázků z našich článků.
Galerie všech recenzí, je dostupná na našem YouTube profilu.
Přehrávač YouTube

Vyhledat v textu :

Vyhledat značku :

Kalendář akcí
[9.4.2016 - 10.4.2016] [Šternberk]
AMK ECCE HOMO
[3.6.2016 - 6.3.2016] [BVV - Brno - Výstaviště]
Motosalon - Brno
[25.6.2016 - 26.6.2016] [Polygon Libros - Ostrava]
CZECH STUNT DAY 2016
[9.7.2016 - 10.7.2016] [Ostrava - Radvanice]
Okruh Františka Bartoše
[1.1.9999 - 23.9.2013] [Ostrava - Zábřeh]
Peugeot Professional Roadshow
zobrazit více...
Dopravní statistiky
Data nasbírané k 23.2.18

Počet dopravních nehod : 236
Vzniklá škoda : 11257 tis. Kč

Nepřiměřená rychlost : 18x
Nedání přednosti v jízdě : 30x
Pod vlivem alkoholu : 6x

Reklama fl-golfing

Golf na Floride, dovolena v USA

Obrázky z galerie
Počasí na 3 dny
Oficiální Facebook
Partneři klubu
  Google překladač
© 2005 - 2013 Alvaso.cz
© 2013 - 2018 AutoSite.cz
Příspěvky v diskuzi
Compy : Mno tak diskutování asi nebude :( ... nějaká doba proběhla a ani čárka.
Compy : Noo, v úterý se možná dočkáte slibované Insignie ;)
Hammer : A ta by něka být doslova zelená...
Compy : Nezapomeň, že je ještě dřív potká "zelená" techologie ;)
Hammer : Zanedlouho uvidíte v našem testa faceliftovaný Opel Insignia
Naposledy online
JosephVaf
diegoSr
Compy
diegokem
Juric
Pokud máte zájem o spolupráci, chcete se stát členem našeho týmu, máte zájem o inzerci u nás, ozvěte se na email pr-manager@autosite.cz.
Pokud Nás chcete podpořit, pošlete dobrovolný dar na účet : 1738245113 / 0800. Veškeré příspěvky budou využity na chod a zlepšování našich služeb.

[Valid RSS] [Valid RSS] Přidat na Seznam.cz