Registrace | 0/182 online
JAGUAR R Performance Day
JAGUAR R Performance Day 940  658


Publikováno dne 7.10.13 v 14:22

Včera se na Čeladné v Golf Resort Čeladná konala předváděcí akce vozů Jaguar s názvem Jaguar Performance Tour, kterou uspořádala společnost B of B cars s.r.o.,autorizovaný prodejce a servisní opravce vozů Jaguar a Land Rover v Ostravě ve spolupráci s rakouským importérem, na které jsme samozřejmě nesměli chybět, a celou událost  jsme pro vás zdokumentovali.


Performance Day


Příchod k registracím

Při vjezdu do areálu na nás čekaly dvě pohledné hostesky, které nás informovali o tom, kde si můžeme zaparkovat svůj vůz a kde probíhá registrace účastníků. Poté nás odkázaly na parkoviště, kde už stála připravena řada vozů k vyzkoušení.

Jaguar si pro tuto akci připravil celkem osm úžasných sportovních vozů, a to XF,XF SPORTBRAKE, XKR-S, XFR-S či F-Type.

První vůz, který jsme měli tu čest vyzkoušet byl zářivě modrý Jaguar XFR-S. V nejvyšší výbavě, kterou jsme měli možnost vyzkoušet, má vůz výkon 530 koňských sil ! Při jízdě s tímto vozem jsme si užili doslova každou sekundu.


Jaguar XFRS

Interier tohoto vozu byl také skvostný, vůz byl čalouněný kůží a prošívaný nití v barvě vozu, ostatní prvky vozu byly zdobeny uhlíkovými vlákny. Bohužel, vůz je dokonale odhlučněn, proto si v interieru moc krásného zvuku co jde zezadu neužijete.


Jaguar XFRS

Po skončení tohoto úžasného zážitku jsme přesedlali do dalšího vozu, kterým byl Jaguar XF a následně XF SPORTBRAKE. Tyto vozy nebyly až na pár výjimek odlišné. Jediným rozdílem v nich byl pouze výkon těchto vozů, jelikož kombi bylo osazeno pouze 2.2 litrovým dieselovým motorem s výkonem 200 koní, oproti 3.0 litrovému dieselu s výkonem 275 koňských sil.


Jaguary XF

Interier obou vozů byl velice pohodlný a nemusíte mít strach vydat se s ním i na delší jízdy. Pokud se totiž usadíte do modelu XF, cítíte se jako doma v obýváku. Vůz je osazen 7 palcovým multimediálním dotykovým displejem, osmistupňovou automatickou převodovkou ZF či audiosystémem o výkonu 250W.
Obložení vozu je z ušlechtilého dřeva, u kterého si dokonce můžete vybrat směr dýhování a barvu dřeva.

Jedinou výtkou těchto vozů je palubní počítač, který je sice v češtině, ovšem navigace tohoto vozu je nabízena pouze v angličtině nebo němčině.


Jaguar XF kombi

Poté nás usadili do nejzajímavějšího vozu na place, a to zbrusu nového F-Type. Ačkoliv na place stály dva typy těchto vozidel a to 3.0 litr a 5.0 litrový V8 Komresor. Nás posadili do zajímavějšího z nich a to 5.0 litrového vozu s výkonem 495 koňských sil ! Rozeznat tyto vozy jsme mohli pouze podle výfukového potrubí, třílitr má dvě velké koncovky umístěny ve středu nárazníku, zato pětilitr má čtyři koncovky umístěny po bocích. Tímto ovšem skončíme, jelikož tento vůz blíže rozebereme v recenzi.


Jaguar F-Type

Poslední vůz, který zůstal na place, byl druhý zářivě modrý vůz a to XKR-S ! K vyzkoušení tohoto vozu jsme se však bohužel nedostali, protože byl stále plně obsazen a pokud by jsme se chtěli svézt na zadních sedadlech tohoto kupé, museli bychom být minimálně liliputi. Přestože jsme se pokusili sedadlo spolujezdce zatlačit až do nejpřednější polohy, na zadní místa jsme se i přesto nedostali. Redaktor s výškou přes 180cm měl prostě smůlu a toto auto musel vynechat.


Jaguar XKRS

Jediné co víme, že je tento vůz motorově srovnatelný s XFR-S. Vůz byl vybaven automatickou převodovkou Sequential-Shift, motorem V8 o výkonu 5.0 litrů s kompresorem a přímým vstřikováním, adaptivními tlumiči a samonosnou hliníkovou karoserii. Podvozek vyrovnávající nerovnosti zpracuje až 500 příkazů za sekundu !

Známe ovšem i spotřebu testovaného vozu a to 17,9 litrů na sto kilometrů.


Jaguar XKRS

Více fotek naleznete na našem facebookovém profilu.

Videa jsou ke shlédnutí v tomto článku.

autor : Karel | zdroj :

Předchozí 3 aktuality
KomentářeSociální sítě
FB Na našem Facebookovém profilu naleznete celou galerii obrázků z našich článků.
YT Galerie všech recenzí, je dostupná na našem YouTube profilu.
Přehrávač YouTube

Vyhledat v textu :

Vyhledat značku :

Dopravní statistiky
Data nasbírané k 16.12.18

Počet dopravních nehod : 202
Vzniklá škoda : 13145 tis. Kč

Nepřiměřená rychlost : 33x
Nedání přednosti v jízdě : 15x
Pod vlivem alkoholu : 16x

Reklama fl-golfing

Golf na Floride, dovolena v USA

Obrázky z galerie
galeriegaleriegaleriegaleriegaleriegalerie
Počasí na 3 dny
DEN1 DEN2 DEN3
Oficiální Facebook
Partneři klubu
image
image
image
image
image
image
© 2005 - 2013 Alvaso.cz
© 2013 - 2018 AutoSite.cz
Příspěvky v diskuzi
Compy : Mno tak diskutování asi nebude :( ... nějaká doba proběhla a ani čárka.
Compy : Noo, v úterý se možná dočkáte slibované Insignie ;)
Hammer : A ta by něka být doslova zelená...
Compy : Nezapomeň, že je ještě dřív potká "zelená" techologie ;)
Hammer : Zanedlouho uvidíte v našem testa faceliftovaný Opel Insignia
Naposledy online
petersevruk
frangig
danielaj
dillanhil
frannelp
Pokud máte zájem o spolupráci, chcete se stát členem našeho týmu, máte zájem o inzerci u nás, ozvěte se na email pr-manager@autosite.cz.
Pokud Nás chcete podpořit, pošlete dobrovolný dar na účet : 1738245113 / 0800. Veškeré příspěvky budou využity na chod a zlepšování našich služeb.

Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu provozovatele autosite.cz zakázáno.
RSS kanály serveru autosite.cz jsou určeny pouze pro osobní užití.
Dodavatelem služeb je WEDOS.cz a provozovatelem serveru AutoSite.cz je soukromá osoba.

[Valid RSS] [Valid RSS] Přidat na Seznam.cz